V Nocny Wrocław Półmaraton

V Nocny Wrocław Półmaraton!

Ale to była niesamowita impreza biegowa. Największy półmaraton tego roku w Polsce przeszedł do historii i to w jakim stylu. Było poprostu zajebiście. Klimat biegu, meta na stadionie olimpijskim, trasa niesamowita przez miast, godzina startu 22.00, prawie 10 tys biegaczy którzy ukończyli bieg, muzyka filmowa na trasie, piękny medal oraz sama wyprawa Nasza do Wrocławia to tylko niektóre zalety tego biegu. Brakuje słów aby komplementować ten bieg.

Już od stycznia było wiadomo że na Wrocław wybierzemy sie liczn grupą. Po opowieściach z zeszłego roku naszych zawodników znaczna liczba od Nas chciała pobiec w urokliwym Wrocku. Więc do stolicy dolnego śląska zajechaliśmy w ponad 20 osób.

Wrocław napewno przyciąga wszysykim co jest w sporcie najważniejsze. Czyli atmosfera a tu ją było czuć już chyba w Wieluniu. Wiadomo było że to będzie wspaniały bieg dla każdego z Nas. Godzina startu 22.00 to wspaniała sprawa… Meta na stadionie olimpijskim który jest świeżo po remoncie to wisienka na torcie tego biegu. Niektórzy nawet mieli zaszczyt wbiegać przy hymnie Polski.

Na trasie biegu było wszystko co być powinno. Wspaniałe miejsca, klimatyczne ulice, niesamowici kibice w zasadzie na całym 21 kilometrowym odcinku. Muzyka filmowa na punktach kibicowania i pikne pokazy świetlne między innymi na moście Grunwaldzkim. Do tego wszystkiego super temperatura która pomagała tym razem biegaczom. Było wszystko co potrzeba aby uzyskiwać rekordy życiowe.

Nasz wyjazd zaplanowaliśmy na godzine 17 aby być wcześniej i na spokojnie przygotowac się do startu. Wyruszyliśmy busem wynajetym od firmy Trans-Kos, poraz kolejny było świetnie z kierowcą Mirkiem  W Busie pełny skład 19 osób a reszta dojechała własnym środkiem transportu. Aczkolwiek jakby bus był większy bylo by Nas znacznie więcej 
Po odebraniu pakietów startowych gdzie logistyka wydawania numerów oraz koszulek była na najwyższym poziomie-zresztą jak całe zawody. Na hali sportowej można było spotkać takie gwiazdy jak Jerzy Skarżyński i Artur Kozłowski były i aktualny mistrz polski w maratonie. Chwila relasku na trybunie Stadionu i zaczynamy sie nakręcać do walki.
Wspólne foto i ciśniemy na rozgrzewke aby wspólnie sie przygotować. Czuć było wszędzie klimat nocnego biegu.
Godzina 22.00 wszyscy w swoich strefach czasowych…. na starcie muzyka jak już wcześniej było ACDC. Dreszcze przechodziły i jedziemy z tym koksem 
Trasy może nie opiszemy bo każdy przeżywał ją na swój sposób ale było jak w bajce dla wszystkich. Finish na stadionu to majstersztyk tego biegu.
Trzeba oddać ukłony organizatorom ukłony bo nigdzie się na mecie nie korkowało i nie było jakiś specjjalnych tłumów. Nawet niektórzy od Nas załapali się na masaż.
Wyniki oczywiście niesamowite naszych zawodników. Znowu na ukłony zasługuje Arek Gęsiak który uwaga na 10 tys ludzi zajął 56 miejsce. Szacun Arek. Ale reszta też pokazała klasę Wojtek piękny bieg i świetne miejsce 196. Życiówek było u Nas od groma. Życiówek i oczywiści debiutów bo tu też trzeba oddać cześć naszym debiutantom którzy nie spękali i pojechali walczyć. Brawo Jola, Ola, Kacper, Robert… piękne debiuty!!!

Bardzo mega świetną wiadomością jest nasze miejsce w drużynówce — 18 miejsce na ponad 410 drużyn… jesteśmy mocni!!!!

Oglądajcie Nasze czasy. Wszyscy zasługują na pochwały. Brawo Wieluuuuuuń Biegaaaaa!!!!! ?????????????

56. Arek Gęsiak czas. 1.18.55 RŻ
196 Wojtek Kuźbiński czas. 1.24.00 RŻ
667 Tomasz Siudmak czas. 1.31.04 RŻ
831 Kordian Pilarski czas. 1.33.09
889 Dawid Smolarkiewicz czas. 1.33.38 RŻ
1015 Damian Szczesny czas. 1.34.41
1035 Michał Packi czas. 1.34.53 RŻ
1076 Rafał Grobelny czas. 1.35.17 RŻ
1933 Damian Pabianiak czas. 1.40.46 RŻ
2038 Kacper Kaczmarek czas. 1.41.35 RŻ
2683 Robert Majchrowski czas. 1.45.01 RŻ
3106 Lech Pawlicki czas. 1.47.10
4000 Daria Misiak czas. 1.51.15 RŻ
4011 Rysiu Jeziorny czas. 1.51.18
4475 Tomasz Pilarski czas. 1.53.35 RŻ
7640 Aneta Madziara czas. 2.10.05
7641 Arek Budzyński czas. 2.10.05
8468 Ola Kudra czas. 2.17.31 RŻ
8466 Monika Niciejewska czas. 2.17.31
9778 Jola Jakubowska czas. 2.45.50 RŻ

Warto dodać że gościnnie wystąpiła z nami Agnieszka Kuzyk mistrzyni Polski nauczycieli w maratonie. Aga znowu dała radę czas 1.25.54 i pierwsze miejsce w kategorii K 40. Brawo i szacun Aga!!!!

Wrocław dziękujeny i spottkamy się za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “V Nocny Wrocław Półmaraton”