35. PKO Wrocław Maraton

Czas już na ostatnią relację z poprzedniego weekendu! – 35. PKO Wrocław Maraton

Tym razem Nasi Reprezentanci zmierzyli się na królewskim dystansie w 35. PKO Wrocław Maraton ! W roku poprzednim maraton ten wdał się we znaki kilku naszym reprezentantom ,którzy musieli walczyć w 33 stopniowym upale stąd większość z nas szerokim łukiem omijała ten bieg, patrząc też przy okazji na to,że za 2 tygodnie będziemy walczyć o jak najlepsze wyniki na podobnym dystansie w Warszawie oraz Berlinie.

Jednak nie taki diabeł straszny jak go opisują, mowa tutaj oczywiście o maratonie  Pogoda wydawała się wręcz idealna 18 stopni ,lekki wiatr,momentami mżawka ,pozwalała myśleć o osiągnięciu dobrych wyników;)
Na linii startu ustawiło się 4701 zawodników.Maratończycy wystartowali punktualnie o godz. 9 ze Stadionu Olimpijskiego by następnie pokonując pętlę dookoła pieknego Wrocławia mogli finiszować przy zapełnionych trybunach stadioniu.
Z relacji naszych reprezentantów wynika, że trasa została lekko zmodyfikowana w stosunku do poprzedniego roku,jednak była ona bardzo płaska.Warunki do 20ego kilometra były wręcz idealne, ale wtedy to pojawiły się lekkie podmuchy wiatru na trasie ,które skutecznie uniemożliwiały osiągnięcie wymarzonych wyników.
Pierwszy na metę przybiegł Abel Kibet Rop (2 godz. 13 min 36 s). Do ustanowienia nowego najlepszego czasu zabrakło mu jedynie dziewięciu sekund.

Nie mniej jednak zasługują oni na ogromne brawa,bo wyniki jakie osiągnęli zasługują na słowa uznania:
Paweł Urbaniak czas 3:10:44 RŻ
216 miejsce w kategorii OPEN, 19 miejsce w M20

Rafał Grobelny 3:27:02
553 miejsce w kategorii OPEN ,199 miejsce w M30

Ryszard Jeziorny 4:33:56
3532 miejsce w kategorii OPEN,388 miejsce w M50

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *