45 Maraton Dębno 8.04.2018 r.

45 Maraton Dębno 8.04.2018 r.

Ten weekend był bardzo udany dla naszej drużyny. Posypały się życiówki, było niejedno podium.
Na początku opiszemy zmagania naszych zawodników w najstarszym Polskim maratonie – Dębno!

„Jeśli chcesz biegać – przebiegnij kilometr. Jeśli chcesz zmienić swoje życie – przebiegnij maraton.”

Wczorajszy start w Dębnie zapoczątkował sezon maratoński w naszej drużynie.

Do oddalonego ponad 400 km Dębna wybrali się w niedzielę Monika i Norbert. Norbertowi udało się załatwić uczestnictwo w biegu i postanowił towarzyszyć Monice w walce o uzyskanie przepustki do zdobycia Korony Maratonów Polskich. Jednak żeby to uzyskać, należało wymieścić się w limicie czasowym, który wynosił 5 godzin. Ciężkie zadanie urwać ponad 7 minut, ale realne było do zrobienia.
Nasi zawodnicy postanowili w dwójkę biec. Norbert jako pacemaker Moniki. Atmosfery jaka panowała w trakcie biegu mogą zazdrościć inne miasta w Polsce!
Setki kibiców czy to w okolicznych wsiach czy w samym Dębnie podrywali do ciężkiej walki.
A było bardzo ciężko. Skok tempertury nie wpływał dobrze na samopoczucie, więc trzeba było ustalić dobrą taktykę, by wymieścić się w 5 godzinach.
Ten najstarszy maraton w Polsce przyciągnął zawodników chcących zdobyć Koronę. Jednak ciężkie warunki pogodowe im w tym przeszkodziły. Dużo ludzi schodziło z trasy, bo słońce dało swoje…
Gęsto rozstawione na trasie punkty z wodą były ratunkiem przed ciężką pogodą, trzeba było na każdym punkcie wypić po dwa kubki z wodą.
Jednak nasi zawodnicy się nie poddali i udało się zdobyć życiówkę Monice i przepustkę do Koronacji we Wrocławiu we wrześniu  A Norbert zrobił solidny trening przed Maratonem Rzeźnika , który będzie 1 czerwca!! Trasa górska około 80 km!! Trzymamy mocno kciuki, bo to będzie bardzo trudna przeprawa!!

A oto nasze wyniki:
Monika Niciejewska: czas 04:45:00, msc. open :1839, kat. K 20 :msc. 38
Norbert Haliżak: czas: 4:45:00, msc. open: 1840, kat M 40: 665

A jeśli Ty chcesz zostać maratończykiem, koniecznie zacznij przygodę z bieganiem!! Od tego czwartku spotykać na treningi będziemy się w lasku miejskim. Będzie to początek treningów przygotowawczych do IV Wieluńskiego Biegu Pokoju i Pojednania, ktróy odbędzie się 26.08.2018 r na 10 km. Dla najbardziej aktywnych uczestników przewidziane zostaną nagrody od Urzędu Miejskiego w Wieluniu. Co trening prowadzona będzie lista obecności. Zapraszamy serdecznie wszystkich!! W czwartki o 19:30 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *