10. Bieg Częstochowski

Kolejną imprezą minionego weekendu była jubileuszowa edycja Biegu Częstochowskiego. Z wymagającą, 10-kilometrową trasą ulicami Częstochowy i z licznymi podbiegami pod Jasną Górę mierzyło się dziewięcioro naszych przedstawicieli.

W naszych szeregach nie mogło zabraknąć liderów – Arka i Wojtka, dla których był to sprawdzian formy przed zbliżającym się maratonem. Chłopaki sprawdzian zdali celująco, notując wyśmienite rezultaty.

Arek nie przestaje zadziwiać. Tym razem z czasem 35:46 uplasował się na znakomitym 15. miejscu wśród blisko 1200 zawodników! Wynik ten pozwolił na zajęcie 3. miejsca w kategorii wiekowej! Z najszybszymi w biegu Kenijczykami nie udało się nawiązać walki, ale możemy obiecać, że jeszcze w tym roku Arek odpali niejedną petardę  Bardzo dobrze zaprezentował się również Wojtek, który z czasem 38:19 zajął 42. miejsce. Miejsce w pierwszej setce z czasem 41:10 zapewnił sobie również Rafał.

Podczas częstochowskiego biegu jedynym rodzynkiem w męskim składzie była Daria, dla której był to debiut na dystansie 10 km. Prowadzona przez Michała na złamanie 50 minut poradziła sobie z trasą bardzo dobrze, kończąc bieg z blisko 40 sekundowym zapasem.

„Pudło” Arka nie było jednak jedynym trofeum dla Wieluń Biega tego dnia. W ramach biegu odbyły się 8. Mistrzostwa Polski Budowlanych i Architektów. Czworo z nas wzięło udział w Mistrzostwach i wywalczyliśmy dwie pozycje medalowe! Wśród panów na trzecim stopniu podium stanął Wojtek, natomiast wśród pań tytuł wicemistrzyni zapewniła sobie Daria.

Gratulujemy świetnych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych startach!