Półmaraton Dwóch mostów – Płock

 

Zmierzyć się z dystansem półmaratońskim w Płocku postanowili dwaj nasi reprezentanci Damian Szczesny oraz Leszek Pawlicki.
Dwa mosty w nazwie nie wzieły się bez powodu gdyż trasa biegu prowadziła od jednego do drugiego mostu i tak dwa razy a finisz zlokalizowany był na rynku głównym gdzie trzeba było pokonać kilometrowy podbieg 
Damian ostatnio złapał wysoką formę i było prawie pewne że powalczy o wysokie miejsce wśród 800 uczestników jacy wystartowali.
Nagrody pieniężne spowodowały że do Płocka zjechali zawodnicy z Kenii i oni zdominowali zdecydowanie bieg. Pierwszy na mete wpadł z czasem 1.05 co na tak trudnej trasie liczącej wiele podbiegów wzbudziło wielki podziw nawet u samego Mariusza Giżyńskiego który był ambasadorem biegu.

Damian i Leszek znakomicie się zaprezentowali a sam Prezes do 15 km nawet był 8 Open ? Do samej mety rozgrywała się walka o czołowe miejsca a przed finiszem walczyło ze sobą 6 biegaczy w tym Damian. Ostatecznie Prezes zakończył bieg na znakomitym 14 miejscu OPEN a Leszek na 226 pozycji. Damian wygrał nawet 200 zł bo po rozrachunku okazało się że był 10 wśród mężczyzn na mecie ? a 7 wśród wszystkich Polaków.

Bieg jak najbardziej pozytywny i z świetną organizacją na najwyższym poziomie. Warto odwiedzić Płock w przyszłej edycji biegu

14 miejsce Damian Szczesny – 1.21.34s
226 miejsce Leszek Pawlicki – 1.50.31s

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *