O nas

Drużyna Wieluń Biega!

30 sierpnia 2015 – to dla losów sportowego Wielunia wyjątkowa data! Ruszyła pierwsza edycja Wieluńskiego Biegu Pokoju i Pojednania, a wraz z nią „biegowa machina” nieoficjalnej jeszcze drużyny… Wieluń Biega. Z początku skromna – bo 3-osobowa z Damianem Szczesnym na czele, rozwijała się w ekspresowym tempie. Po zaledwie kilku miesiącach prężnego działania skupiała w sobie kilkunastu ambitnych i głodnych biegania amatorów.
Nasze działania i wyniki nie pozostawały bez echa i szybko rozchodziły się w rejonie, a jaskrawozielone koszulki, które w międzyczasie stały się barwami klubowymi drużyny, były rozpoznawalne już w niemal całej południowej części województwa i okolic.
Dość powiedzieć, że już rok później podczas upalnej rodzimej imprezy, metę biegu w Wieluniu w klubowych barwach przekroczyło 27 zawodników!

 

 

To jednak nie koniec historii! Regularne grupowe treningi zapoczątkowane jeszcze w 2016 r. i przyjazna atmosfera w ekipie, do biegania zachęcają coraz to nowsze osoby! Cechuje nas to, że nie ma u nas limitów! Niezależnie od tego, czy jesteś średnio zaawansowany, czy dopiero początkujący – możesz być pewny, że nie zostaniesz sam na trasie… chyba, że będziesz za szybki i uciekniesz 😉 Wtedy do akcji wkroczy „Biały Kenijczyk” i sprowadzi Cię z powrotem do grupy – bo u nas NIE MA PODZIAŁÓW na lepszych i gorszych!

W okolicy nie ma biegu, w którym nie znajdziesz choć jednego naszego reprezentanta! W skali roku, przejeżdżamy Polskę wzdłuż i wszerz, by zmierzyć się z tysiącami innych biegaczy i uczestniczyć w największych polskich imprezach – jak Cracovia Maraton, Warszawski Bieg Niepodległości, czy Nocny Półmaraton we Wrocławiu! To ważne i atrakcyjne biegi, do których rokrocznie z radością wracamy…

Jest jednak jeden – ważniejszy, rzec można NAJWAŻNIEJSZY! Wieluński Bieg Pokoju i Pojednania – nasze święto, które z Gminą Wieluń współorganizujemy! Wspaniała impreza w znakomitym terminie ostatniego wakacyjnego weekendu, która rokrocznie zyskuje na popularności. Już w 2017 r. w całej imprezie wzięło udział niemal pół tysiąca biegaczy i dzieci, a ponad czterdziestkę z nich stanowiła grupa Wieluń Biega! Kto wie, ilu nas będzie w 2018 roku? 50, a może 60? Jeśli teraz myślisz: „Chcę zacząć biegać, chcę do nich dołączyć’ – nie odkładaj tego na później. Zakładaj buty i wpadaj na trening – Biegowa przygoda czeka!