O biegu

Od 2015 w celu uczczenia pamięci ataku lotniczego na Wieluń w dniu 1 września 1939 r o godz. 4.40. rozgrywany jest Wieluński Bieg Pokoju i Pojednania. Do celów biegu należą szerzenie idei światowego pokoju i pojednania, oraz popularyzacja biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej.  Zapraszamy każdego do udziału biegu, zwiedzenia naszego pięknego miasta, oraz poznania jego historii.

 

 

Wszystkie trzy edycje naszego Wieluńskiego biegu poprowadzone zostały atestowaną, asfaltową trasą biegnącą z samego centrum miasta w stronę miejscowości Ruda i z powrotem. Co roku można liczyć na niesamowitą atmosferę, profesjonalną organizację, oraz gorący klimat (temperatura zazwyczaj w okolicach 30 stopni ).

W ostatniej edycji biegu wystartowało 350 osób a liczba ta z roku na rok się zwiększa. Jak co roku biegowi towarzyszyło wiele atrakcji. W rolę komentatora sportowego wcielił się znany komentator sportowy Żelisław Żyżyński. Atmosferę przed biegiem dodatkowo podgrzewała  profesjonalna rozgrzewka z instruktorką fitness Kasią Foltyńską. Po zawodach każdy z biegaczy mógł udać się na masaż, oraz posiłek regeneracyjny. W trakcie trwania zawodów wszystkich zawodników dopingowała gorąca grupa bębniarzy Djembe Wieluń.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich na bieg. Biegnijmy razem dla pokoju!